Tartışmasız En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması; Snapseed

Snapseed Nedir? Ne İşe Yarar?

Snapseed, Google tarafından geliştirilen profesyonel bir fotoğraf düzenleme aracıdır. 2015 itibari ile IOS ve Android için yayınlanmış bulunmaktadır.

Fotoğraf çekmeyi seven biri olarak telefonumda her zaman bir fotoğraf düzenleme aracı bulundurmuşumdur. Yıllardır bir çok program denememe rağmen bir çoğu beni hiçbir zaman tatmin edemedi. Snapseed ile 2016’da tanıştım ve 3 telefon değiştirmeme rağmen telefonumdan şu ana kadar hiçbir zaman eksik olmadı.

Bazen çok güzel bir manzara görürsünüz ve aklınızda o manzarayla ilgili güzel bir kompozisyon oluşur. Daha sonra sizin bu gördüğünüzü arkadaşlarınızın da görebilmesini istersiniz. Telefonunuzu çıkarır, manzaraya doğrultur ve bir an yakalarsınız ama daha sonra fotoğrafa baktığınız da hiç aklınızda ki gibi olmadığını görürsünüz. Hatta renkler bile istediğiniz gibi çıkmamıştır. İşte bu programda bulunan özellikler ile profesyonel bir şekilde fotoğrafınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Şimdi kendi çektiğim bir kaç fotoğraf ve düzenlenmiş hallerini göstereceğim.

Orjinal Fotoğraf
Üstünde Oynanmış Fotoğraf

Biliyorum, çokta güzel bir fotoğraf değil ama nasıl değişiklikler yapabildiğimizi göstermek adına bu fotoğrafı seçtim. Öncelikle ‘döndür’ özelliğini kullanarak -ki en uygun pozisyonu uygulama kendisi seçiyor- fotoğrafı düzgünleştirdim. Daha sonra da ‘perspektif’ özelliğini kullanıp otomatik olarak bir perspektif yakaladım. Gördüğünüz gibi sağ tarafta fazlalık gitti ve pencereler alt alta sıralandı, aynı zamanda sol tarafta balkonlar yamuk dururken düzeldi ve bina birazcık uzadı. Bunu program tamamen kendisi yapıyor. Tabii siz istediğiniz şekilde de ayarlayabilirsiniz. Daha sonra renk ayarlamalarını tamamen kendi zevkime göre yaptım. Bir başka fotoğraf daha göstermek istiyorum.

İlk fotoğraf orjinal, ikinci fotoğraf üstünde oynanmış hali. Lakin, binayı aydınlatan ışıklar sarı olmasına rağmen benim telefonum gece çekiminde o ışığı beyaz olarak algıladı ve fotoğraftaki bütün büyüyü bozdu. Ama snapseed sayesinde üstünde biraz oynayarak orjinal, yani gerçekte olması gereken görüntüyü oluşturabildim.

Bu yazımızında burada sonuna geliyoruz. Eğer yazılanlardan tatmin olduysanız ve siz de denemek istiyorsanız uygulamayı buradan andorid için, buradan da IOS telefonlar için indirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın