Riga’da Öğrenci Evi; Villand Hotel

Merhaba,

 

Bu konuyu yurt konusunda size yardımcı olması amacıyla hazırlıyorum. Kaldığım yerden bahsedeceğim ve bunun haricinde bir kaç seçenek daha bırakacağım. Eğer kazandığınız üniversitenin internet sitesinde erasmus ile ilgili bir kılavuza rastlamadıysanız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Öncelikle en ucuz yurt kirası aşağı yukarı 135 euro’dan başlamaktadır. Bu 4 kişilik bir oda fiyatı, yatak sayısı azaldıkça fiyat artar. Tek kişilik oda da kalmak istiyorsanız 240 euro civarı gibi bir fiyat isteyeceklerdir. Öncelikle benim kaldığım yerden başlayalım;

 

Villand Hotel

 

Öncelikle buradan internet adresine ulaşabilirsiniz. Buradan ise sahibinin facebook adresine ulaşabilirsiniz. İnternet adresinde bulunan mailden veya facebook adresinden adamla istediğiniz gibi iletişime geçebilirsiniz. Oldukça ilgili davranıyor.

Villan Hotel, ISMA üniversitesi, Transport and Telecommunication Institute(TSI) ve Baltic International Academy üniversitelerine 5 dakika ve Riga merkezine yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesindedir.

Sol üst taraftaki gri nokta Villand Hotel.

Villand hakkında söylemem gereken bir kaç şey var. Bunlardan birincisi fotoğraflar da göründüğü gibi olmamasıdır. Evet arkadaşlar, fotoğraflarında gördüğünüz gibi bir yer beklemeyin. O kadar lüks bir yer değil. Diğer yurtlardan ayıran özelliği ev tarzında olması. Bütün sorumluluk evdeki şahıslarındır. Giriş saatleri yoktur. İstediğiniz zaman çıkar, istediğiniz zaman girersiniz. İstediğiniz arkadaşınızı davet edebilirsiniz. Parti de verebilirsiniz ama ben bu yazıyı yazarken duyduğuma göre şu aralar pek izin vermiyormuş.  😅 İkincisiyse sanırsam bir öğrenci için Riga’da ki en ucuz ve en uygun yer. O yüzden tercih ediliyor. Çok samimi bir ortam olduğu için çok güzel arkadaşlıklar edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Villand Hotel’in hemen yakınında bir otobüs durağı da bulunmaktadır. Fazla yürümenize gerek kalmadan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ulaşımla ilgili bir kaç bilgiyi bir sonraki yazımda belirteceğim. Çok güzel bir ulaşım sistemi var. Zorlanmanız ve kaybolmanız imkansız. 😉

Villand Hotel harici bir kaç seçeneğiniz daha var. Bildiklerimi buraya bırakacağım. Haklarında pek bir bilgiye sahip değilim o yüzden sizin onlarla iletişim kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Villand Hotel’in hemen ilerisinde yer alıyor. Fiyat güncel olmayabilir. Dediğim gibi iletişme geçip bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu yukarıda gösterdiğim üç yurt için iletişime geçmeden karar vermeyin. Fiyatlar ve şartlar değişiklik gösterebilir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın