Interstellar – Film İncelemesi

Interstellar

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir.

Şimdi siz diyeceksiniz “yıl 2017 olmuş, 2014 de çıkan filmin incelemesini yapıyorsun”.

Yaparım tabi! İzlediğimi hatırladığım filmlerden bir liste yapmıştım ve 250 filme ulaşmıştım. Hatırlamadığım filmleri falan da koyarsak şu zamana kadar bi 300-350 film izlemişimdir herhalde. Heh işte o 300 küsur filmi sildi attı bu 2014 yılında izlediğim film. Çok samimi söylüyorum, hayatımda izlediğim en muhteşem film. Gerek çekim teknikleri olsun, gerek oyunculuk olsun, gerek müzikleri olsun… Tam anlamıyla MUH-TE-ŞEM.

Nesini anlatayım ki şimdi bu filmin? Dibine kadar bilimkurgu olmasına rağmen nasıl duygulandığımı mı? Yoksa sinemada havalandığımı hissettiğim o efsanevi sahneyi mi? Yada bütün versiyonlarını dinlediğim ve hala da dinlemeye devam ettiğim, huzur veren, heyecanlandıran, içinizi bir hoş eden müziklerini mi? Ben bunların hiçbirini anlatamam arkadaşlar. Christopher Nolan ve Hans Zimmer’ın bir başka mucizesi. Ama bu sefer ki başka…

Bilimkurgu hayranı olun yada olmayın, bu filme hayatınızdan bi 3 saat ayırın. Pişman olmayacaksınız.

Puanım: 10/10

Yazarken çalıyordu: Hans Zimmer – Interstellar – Main Theme (Piano Version)

 

Bir Cevap Yazın