Geleceğin Hans Zimmer’ı – Kim bu Zack Hemsey?

*Başlamadan önce söyleyeyim, konuda geçen müziklerin üstüne youtube adreslerini yapıştırdım. Gördüğünüzde dinlemeden geçmeyin derim.

Zack Hemsey, kendini epik müzikler, film müzikleri ve fragman müzikleri alanlarında gösteren 83 doğumlu bir müzik sanatçısıdır.

İlk eseri Inception’ın son fragmanında yer alan Mind Heist adlı parçasıdır. Açıp dinlediğiniz zaman büyük ihtimal “Haaa şu şarkı, evet biliyorum” gibi bir tepki vermeniz kuvvetle muhtemel. Sadece Inception’ın fragman müziği olarak kalmayıp youtube’da onlarca, yüzlerce ve hatta belki binlerce film, oyun ve bilumum fragmana eşlik etmiştir. Ama durun, bu şarkı daha sonra dinleyeceklerinizin fragmanı. 😉

4 tane albümü var. Sırasıyla:

  • Empty Room (2010)
  • The Way (2011)
  • Ronin (2013)
  • Nomad (2016)

Benim için Zack Hemsey’i keşfedişim The Way albümünde bulunan  See What I’ve Become ve The Way ile birlikte başlıyor. Bu ikisinin yeri benim için ayrıdır ama  See What I’ve Become ‘ı şiddetle tavsiye ediyorum. Sonrasında zaten The Way ‘i kendiniz açıp dinleyeceksiniz.

Diğer bilgileri Zack Hemsey’e ait Vikipedi sayfasında bulabileceğiniz için burayı çöplüğe dönüştürmüyorum. Diğer şarkılarından da bahsetmek isterim ama yukarıda bulunan şarkılardan birini açtığınız takdir de sağ tarafta tavsiye edilen videoların içinde kendinizi kaybedeceğinizden eminim.

 

Bir Cevap Yazın